Masaż

Leczniczy Zwierząt

Rehabilitacja · Masaż · Konsultacje

Magdalena Rutkowska

English language Polish language

ENG

POL

Od 2003 roku zajmuję się fizjoterapią zwierząt poprzez masaż leczniczy i miejscową kinezyterapię. Moimi pacjentami najczęściej są psy i koty

Tel. +48 666 91 91 36 -  email: kontakt@masazzwierzat.pl

Jeżeli masz pytanie, najpierw sprawdź czy odpowiedź nie znajduje się poniżej

1. Czy weterynarz musi dać zgodę na masaż psa?

Tak. Zgoda lekarza weterynarii jest wymagana.

 

2. Co mam zrobić, jeśli weterynarz nic nie wie o masażu zwierząt i patrzy na mnie dziwnie, gdy pytam o możliwość rehabilitacji?

W takiej sytuacji proszę zachęcić lekarza do zapoznania się z informacjami o masażu leczniczym zwierząt, które umieściłam na mojej stronie internetowej. Można również skorzystać z ulotek, jeżeli ta forma jest wygodniejsza. Oczywiście, materiały są dostępne po angielsku i po polsku.

 

3. Ile kosztuje masaż?

Zapraszam do zapoznania się z cennikiem.

 

4. Ile kosztuje konsultacja?

Konsultacja zawsze jest bezpłatna.

 

5. W jakich dniach i godzinach Pani przyjmuje?

Termin każdego zabiegu ustalany jest indywidualnie, z uwzględnieniem wszystkich dni tygodnia.

 

6. Czy można umówić się na wizytę w weekend?

Oczywiście. Pracuję także w weekendy

 

7. Czy  można zamówić wizytę domową?

Wizyty u pacjenta są możliwe, jednak  w wyjątkowych przypadkach oraz gdy pacjentem jest koń. Należy wtedy doliczyć koszt dojazdu.

 

8. Jak długo trwa masaż?

25-70 minut. Długość zabiegu uzależniona jest od wielkości pacjenta, obszaru masowanego, etapu rehabilitacji i kilku innych czynników. Na pierwszą wizytę bależy przeznaczyć minimum pół godziny.

 

9. Ile masaży potrzeba? Czy jest to jakaś seria?

Jako podstawową serię przyjmuję się 10 zabiegów masażu. Niektórym pacjentom wystarczy kilka, innym kilkanaście, a w bardzo ciężkich przypadkach trzeba nawet kilkudziesięciu

 

10. Czy mam jakoś przygotować psa do masażu?

Poza zwykłą dbałością o czystość nie ma wymagań. Opiekun może zabrać z domu kocyk lub ręcznik, żeby zwierzę czuło się bardziej komfortowo podczas zabiegu. Przy pacjentach mających problemy z kontrolowaniem wydalania moczu proszę o przynoszenie podkładów higienicznych.

 

11. Czy możemy teżwykonywać jakieś ćwiczenia w domu?

Taka współpraca opiekuna jest bardzo pomocna w procesie rehabilitacji zwierzęcia. Oczywiście wcześniej pokazuję ćwiczenia odpowiednie dla konkretnego pacjenta