Masaż

Leczniczy Zwierząt

Rehabilitacja · Masaż · Konsultacje

Magdalena Rutkowska

English language Polish language

ENG

POL

Od 2003 roku zajmuję się fizjoterapią zwierząt poprzez masaż leczniczy i miejscową kinezyterapię. Moimi pacjentami najczęściej są psy i koty

Tel. +48 666 91 91 36 -  email: kontakt@masazzwierzat.pl

This event was supposed to be only small photography service for pets, but now everything turned into a pet fun day in aid of Assisi Animal Sanctuary.

Therapeutic massage by animal-massage.com - Magdalena Rutkowska

SOBOTA, 8 LIPCA 2017 O 12:00 – 17:00

Pets Fun Day - Newtonabbey

17 październik 2015

Dog Fun Day - Braniel Comunity Centre

Fundraising Event for GERMAN SHEPHERD RRR

28 czerwca, w kawiarni Czekoladowe Obłoki, odbyło się szkolenie Prawdziwa Więź z Psem.

Natalia matusiak (treserka, behawiorystka) i ja zapoznałyśmy psich opiekónów z następującymi tematami:

 

1. Rozmówki psio-ludzkie - jak porozumieć się z psem, mowa ciała, prawidłowa interpretacja psich gestów i zachowań

2. Oh te dzisiejsze psy... - różne problemy wychowawcze i jak sobie z nimi radzić

3. Mizianie dobre na wszystko - masaż relaksacyjny psa w teorii i praktyce.

Serdecznie dziękuję Gosi Zendeł za udostępnienie lokalu i wypożyczenie swojej rodezjanki do pokazu.

Szkolenie w Czekoladowych Obłokach

07.07.2011

Celem imprezy było uświadomienie ludziom jak powinny być traktowane zwierzęta, sprzeciw wobec ich nieuzasadnionego krzywdzenia i zabijania. W Łodzi, Na Starym Rynku, przygotowano mnóstwo atrakcji: koncerty, konkursy, pokazy, były stoiska organizacji i firm oraz pyszne wegańskie jedzenie, którego to pomysłu szczególnie gratuluję organizatorom. Można było m.in. skorzystać z porad weterynaryjnych, pielęgnacyjnych, dowiedzieć się jak wychować psa za pomocą pozytywnych metod. Na festynie zagościli pracownicy łódzkiego zoo ze zwierzakami a także straż konna.

Masaż zwierząt cieszył się dużym powodzeniem, zwłaszcza wśród świeżo zachipowanych na sąsiednim stoisku psiaków.

Dziękuję Monice i Natalii (właśnie powstające Centrum Zwierzak) za doskonałą współpracę oraz organizatorom festiwalu i wszystkim którzy wzięli udział w imprezie.

Myślę że taki festyn jest świetnym uzupełnieniem innych prozwierzęcych działań. Zachęca, uświadamia, przekonuje, nie odstrasza.

Trzymam kciuki za efekty tej i kolejnych imprez.

FESTIWAL LUDZIE ZWIERZĘTOM NIE MILCZ - REAGUJ W ŁODZI

2 października odbył się festiwal, kontynuacja Marszu (Nie)milczenia - Stop Przemocy Wobec Zwierząt, inicjatywy Wiolety Pawlik-Nowackiej.

Podobnie jak u ludzi, w psim sporcie ważne jest właściwe przygotowanie do treningu i zawodów, a także późniejsze postępowanie z psem.

 

Odpowiednie techniki szybkiego rozgrzewania stawów i mięśni są tu bardzo pomocne. Opiekunowie psiaków uprawiających m.in. agility i frisbee mogli się zapoznać z takimi sposobami oraz nauczyćsię masażu relaksacyjnego.

 

Dziękuję Małgosi Chojnackiej za wypożyczenie Watażki do pokazu, a całej grupie za radosną atmosferę i pełne zaangażowanie w zajęcia.

5 listopada, na terenie szkoły Cztery Łapy Psa ul. Porzeczkowa 31 w Zgierzu, prowadziłam szkolenie dla właścicieli psów sportowych.

SZKOLENIE DLA OPIEKUNÓW
PSICH SPORTOWCÓW

Pomaganie na merdanie 2011

07.06.2011

4 czerwca TVP Łódź zorganizowała zbiórkę darów dla schronisk

 

Akcja odbyła się w godz. 10:00-19:00 pod siedzibą telewizji, na ul. Narutowicza 13 w Łodzi. Jak w poprzednich latach, udało się zebrać wielką górę darów, w tym 7 ton karmy, dla ponad 1000 bezdomnych zwierząt.Bardzo się cieszę że zostałam zaproszona aby urozmaicić imprezę krótkim pokazem masażu dla psów. Dziękuję organizatorom i moim przyjaciołom z Fundacji Ama Canem za wspaniałą atmoswerę i ogromne zaangażowanie. Mam nadzieję że przyszłoroczna zbiórka będzie jeszcze bardziej owocna i wszyscy znów się na niej spotkamy.

Zwierzęcy Weekend Kakadu

03.04.2011

2 kwietnia przeprowadziłam pokaz masażu relaksacyjnego psów dla gościimprezy zorganizowanej przez For Animals Łódź i Port Łódź.

 

W sześciogodzinnym bloku eksperckim wystąpiło także kilku innych specjalistów m.in. Natalia Matusiak - Szkoła Baron.

 

Komentarze uczestników przekonały nas że ta szkoleniowa konwencja jest doskonałym pomysłem i z pewnością będą powtórki.

 

Zachęcam do wspierania bezdomnych zwierząt, nie tylko podczas takich imprez. Można to zrobić adoptując zwierzaka, pomagając przez adopcję wirtualną lub przekazując swój 1% na rzecz odpowiedniej organizacji.

26 marca, Joanna Bohdziun, lek. wet. Bartosz Kurzawa i ja poprowadziliśmy szkolenie z cyklu Zdrowie Twojego Psa.

 

Podczas zajęć zaprezentowałam uczestnikom masaż relaksacyjny psów oraz techniki szebkiego rozgrzewania stawów i mięśni, szczególnie przydatne u psów pracujących i sportowych.

 

Bardzo dziękuję Pani Asi Michalskiej za udostępnienie swojej Lady do pokazu. Sunia była fantastyczną modelką.

Szkolenie - Sprawność ruchowa Twojego psa

26.03.2011.

Pokaz masażu relaksacyjnego psów - 2011

03.02.2011

22 i 23 stycznia przeprowadziłam pokazy masażu relaksacyjnego dla psów.

 

Spotkania zostały zorganizowane przez JB szkołę przewodników psów na terenie kliniki weterynaryjnej "Gdańska 81" w Łodzi. W zajęciach wzięły udział dwie grupy opiekunów ze szczeniakami. Podczas prezentacji właściciele mogli zapoznać się z podstawowymi technikami masażu relaksacyjnego, dowiedzieć się jaki ma wpływ na rozwój, kondycję i samopoczucie szczeniąt a także jaką rolę odgrywa w relacji między człowiekiem i psem.

W dniach 9-10 maja 2009 uczestniczyłam w V edycji Targów Vetmedica w Łodzi.

 

Poprowadziłam warsztaty masażu leczniczego w ramach bloku programowego "Fizjoterapia w rehabilitacji małych zwierząt".

Dziękuję organizatorom za zaproszenie i doskonałe warunki pracy a uczestnikom za aktywny udział oraz bardzo miłą atmosferę. Jestem też bardzo wdzięczna Monice Sosnowskiej, właścicielce cane corso Niko Del-orte, za udostępnienie i fantastyczne przygotowanie psa do pokazu. Liczę na to że warsztaty przyczynią się do popularyzacji masażu leczniczego zwierząt i przekonają środowisko weterynaryjne o potrzebie wykorzystania tej metody w rehabilitacji pacjentów. Strona Targów Vetmedica

Targi Medycyny Weterynaryjnej Vetmedica 2009

9-10.05.2009

Targi Rehabilitacyjne 2008

12.10.2008

W dniach 25-27 września gościłam na stoisku Fundacji Labrador - Pies Przewodnik, na XVI Targach Sprzętu Rehabilitacyjnego Rehabilitacja 2008 w Łodzi.

Zwiedzający, jak co roku, byli bardzo zainteresowani naszym stoiskiem, zarówno działalnością Fundacji Labrador jak i masażem leczniczym zwierząt. Żywą atrakcją stoiska był mój Nelson, pierwszy pies przewodnik wyszkolony przez fundację. Drugiego dnia targów można było podziwiać także Wegę, przyszłą przewodniczkę. Więcej o Fundacji Labrador na stronie.

Lato z psem 2008

30.06.2008

28 czerwca miałam ogromną przyjemność spotkać się z dwu i czworo-nożnymi uczestnikami obozu wypoczynkowo-szkoleniowego zorganizowanego przez "JB - szkołę przewodników psów" w Swolszewicach Małych nad Zalewem Sulejowskim.

 Lek. wet. Michał Zieliński i ja poprowadziliśmy zajęcia programowe w ramach bloku "Poznajemy potrzeby fizyczne naszych psów". Ponad 20 psów skorzystało z konsultacji fizjoterapeutycznych, dotyczących obecnych lub mogących wystąpić w przyszłości problemów z układem ruchu. Psiaki były w różnym wieku i przedstawiały wiele ras. Wszystkie ze zrozumieniem, a nawet entuzjazmem, poddały się moim "rękoczynom". Opiekunowie zwierzaków zaimponowali mi swoją wiedzą i współpracowało się z nimi fantastycznie. Więcej o obozie oraz "JB - szkole przewodników psów" znajduje się na stronie: http://www.jb-szkola.pl